Ostatni mecz jesieni

W ostatnim jesiennym meczu o ligowe punkty na naszym stadionie zmierzyliśmy się z rywalem zza miedzy, Naprzodem Czyżowice. Goście od początku meczu starali się kontrolować przebieg spotkania, często dochodząc do sytuacji podbramkowych, których nie potrafili wykończyć. Przyszłość natomiast zdołała zaskoczyć rywala i wyszła na prowadzenie w 24 min. za sprawą Bartosza Stebla. Piłka dośrodkowana z lewego skrzydła powędrowała na długi słupek bramki strzeżonej przez Bielskiego i Steblowi nie pozostało nic innego jak skierować ją głową do bramki. Czyżowiczanie odpowiedzieli 11. min. później. Po faulu na Danieluku w polu karnym, sędzia zawodów pan Halamoda wskazał na wapno. Poszkodowany sam postanowił wymierzyć sprawiedliwość. Przymierzył w prawy róg bramkarza, który wyczuł intencje strzelającego i jedenastkę obronił. Jednak arbiter liniowy dopatrzył się błędu goalkeepera Rogowa i sędzia główny kazał rzut karny powtórzyć. Egzekutor tym razem się nie pomylił i po 45. min. na tablicy wyników widniał remis 1-1. W przerwie meczu trener Goły dokonał dwóch zmian w miejsca braci Buko weszli Kurasz, oraz Wierzgoń. Rozruszało to nieco grę gości. Piłkarze z Czyżowic grali dobrze, jednak Przyszłości dopisywało szczęście, bądź czujny w bramce Rogowian był Zychma. Katem naszej drużyny okazał się Podeszwa, który zameldował się na placu gry w 60 min. meczu. Wyprowadził on na prowadzenie swój zespół w 74 min., a 2 min. przed upływem regulaminowych 90 min. dobił nasz zespół i goście z Czyżowic mogli być już pewni 3. pkt. w derbowym pojedynku. Naprzód pierwszy raz pokonał nasz Klub w stawce o ligowe punkty od początku swoich występów w Okręgówce. Nas natomiast czeka ciężka zima, w której będziemy musieli włożyć dużo pracy, by podnieść się z ostatniego miejsca w tabeli po 15. kolejkach ligowych.

Przyszłość Rogów – Naprzód Czyżowice 1:3 (1:1)
1-0 Stebel 24′
1-1 Danieluk M.-k 35′
1-2 Podeszwa 74′
1-3 Podeszwa 88′

Skład Przyszłość Rogów:
Zychma – Kozielski T., Stebel, Kędzia, Stwiertnia, Rajman (Winkler 78′), Sitek, Waś,
Kubica (Wala 60′), Rybarz, Leśniewski
Trener: Radosław Ciuberek

Skład Naprzód Czyżowice:
Bielski – Danieluk J. (Grabarczyk 60′), Szymura, Wuwer, Buko M. (Kurasz 46′), Buko S. (Wierzgoń 46′),
Szuścik, Zdunek (Jankowski 75′), Danieluk M., Adamczyk (Podeszwa 60′), Kaczorowski (Bajer 75′)
Trener: Bogusław Goły

Sędziowie:
Halamoda, Marzec, Michalik (KS Bytom)

Kartki:
Leśniewski, Rybarz (Rogów), Podeszwa, Danieluk M. (Czyżowice) – żółte

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.