Podsumowanie Rogowskiej Okręgówki – Jesień 2018

Zakończyła się runda jesienna sezonu 2018/2019. Pierwsza drużyna na półmetku sezonu zajmuje niestety ostatnie miejsce. Jest to pokłosie zmian kadrowych, które dokonały się przed rozpoczęciem rozgrywek. W piętnastu meczach zdołaliśmy uzbierać zaledwie 3. pkt, które wywieźliśmy z Kornowacu. Pozostałe czternaście spotkań to porażki. Wszystkie 7. domowych meczów przegraliśmy. Przed własną publicznością zdołaliśmy strzelić zaledwie cztery bramki i stracić aż 28. Statystyka pojedynków wyjazdowych to jedno zwycięstwo ze wspomnianym już KS Kornowac i 7. przegranych. Zdobyliśmy 13. bramek, przy 28. straconych. Najboleśniejszą klęskę ponieśliśmy z Wodzisławską Odrą 0-10. Wynik historyczny, bo to najwyższa przegrana w dotychczasowych występach w Lidze Okręgowej. Kibiców może boleć fakt, że Rogowska drużyna, która od wielu lat wiodła prym na lokalnym podwórku znajduje się obecnie na samym dnie tabeli. Zespół jest budowany od nowa, z naciskiem na młodzież. Średnia wieku piłkarzy reprezentujących nas w Okręgówce wynosiła 22 lata. Niektórym chłopakom brakuje jeszcze ogrania na tym poziomie rozgrywkowym, co było widać na boisku. Nasz główny cel to zgranie zespołu i nabycie cennego doświadczenia, które będzie procentowało w przyszłości. W marcu tego roku na walnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym postanowiono, że od nowego sezonu będziemy opierać naszą drużynę na „swoich” zawodnikach, tych którzy będą chcieli reprezentować nasze barwy klubowe. Do tego celu konsekwentnie będziemy dążyć.

Na wyróżnienie w zakończonej rundzie zasługuje kilku piłkarzy. Między nimi znajduje się Bartosz Stebel. Rozegrał wszystkie spotkania w Klasie Okręgowej od pierwszej do ostatniej minuty. Zdobył najwięcej bramek – 5. W wyniku problemów kadrowych musiał przez większość sezonu występować jako obrońca, choć jest nominalnym pomocnikiem. W defensywie radził sobie bardzo przyzwoicie, jednakże mamy nadzieję że w rundzie wiosennej będziemy go częściej widzieli w środkowej strefie boiska. Kolejnym zawodnikiem Rogowskiej Przyszłość, który wystąpił we wszystkich meczach ligowych jest niezmordowany i ambitny Tomek Kozielski. Podobnie jak Bartek z konieczności występował na boku obrony, choć jest skrzydłowym. Na pewno kibicom zapadną w pamięci jego bramki zdobyte z rzutów wolnych. Na uwagę zasługują również Kamil Rybarz oraz Denis Waś, obaj także zameldowali się we wszystkich 15. meczach o punkty w Okręgówce. Mimo młodego wieku potrafili odnaleźć się w drużynie. Należy pochwalić przy tym trenera Radosława Ciuberka, który oparł drużynę na młodzieży. Bartek w tym roku ukończył 20 lat, natomiast Kamil i Tomek 18., Denis jest najmłodszy w drużynie w tym roku świętował swoje 17. urodziny. Bardzo dobrą rundę rozegrał nasz pierwszy bramkarz – Kamil Zychma. Dzięki jego interwencją, uchronił zespół od utraty większej ilości bramek. Po 14. spotkań rozegrali Piotr Sitek, strzelec 3. bramek dla naszej drużyny oraz Łukasz Kubica. Drużyną na boisku dyrygował doświadczony Wojciech Pucka, który na sowim koncie ma 11. występów i jedną zdobytą bramkę w wyjazdowym meczu z LKS 1908 Nędza. Sporo minut na boisku odnotowali Mateusz Rajman i Szymon Kędzia. Przez sporą część rundy nasz sztab szkoleniowy musiał zmagać się z częstymi kontuzjami piłkarzy. Skutkowało to sporym przemeblowaniem składu, tak więc większość zawodników zmuszona była występować nie na swoich pozycjach. Najbardziej martwi fakt, że nasi napastnicy nie zdołali zdobyć choćby jednego gola. Niska skuteczność napadu jest naszą największą bolączką nad którą będziemy musieli popracować w przerwie zimowej.

Poniżej przedstawiamy wykaz występów naszych zawodników reprezentujących nasz Klub tej jesieni w Klasie Okręgowej sezonu 2018/2019. Tabelę przygotowano w oparciu o ilość minut spędzonych na boiskach.

miej. – miejsce w tabeli; im., naz. – imię i nazwisko; poz. – pozycja na boisku; d. ur. – data urodzenia; m.-g. – mecze-gole; p. s. – występy od 1 min. w pierwszym składzie;  – zawodnik zmieniony;  – zmiennik; min. – ilość minut na boisku; ż-cz. – kartki żółte-czerwone

miej.im., naz.poz.d. ur.m.-g.p. s.min.ż.-cz.