Tego jeszcze nie grali!

Niezwykle rzadka sytuacja zdarzyła się na obiekcie w Rogowie w minioną niedzielę. Mecz seniorów pomiędzy Przyszłością, a Stalą zakończył się w 82. minucie. Przyczyną było zdekompletowanie drużyny gości. Przyszłość podejmująca Stal Kuźnię Raciborską liczyła na trzecią kolejną wygraną w ligowych rozgrywkach. Kuźnianie natomiast pragnęli wyjść z dołka w którym się znaleźli. Stal w ostatnie dwa mecze przegrała tracąc 15 bramek , zdobywając zaledwie 1. Rogowianie rozpoczęli jak zwykle od dłuższego utrzymywania się przy piłce. Kuźnia starała się kontrować gospodarzy lub wykorzystać błędy obrońców. Takowy zdarzył się w pierwszym kwadransie meczu. Napastnik gości Marcin Hómin wykorzystał błąd jednego z obrońców rogowian i wychodził sam na sam z bramkarzem. Nie zdołał jednak oddać strzału, gdyż wślizgiem od utraty gola uratował gospodarzy Patryk Pietrasz. Kuźnianie dopatrywali się w tej sytuacji jedenastki, jednak arbiter główny zawodów, pan Dariusz Lenort nie wskazał na jedenasty metr karząc napastnika gości żółtą kartką. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i już w 22. minucie Rogów wyszedł na prowadzenie za sprawą Adriana Studniczka. Przyszłość naciskała i w ostatnich minutach pierwszej połowy zdołała zdobyć kolejne dwa gole. Wpierw Łukasza Witta pokonał Kamil Rybarz, a tuż przed przerwą trzecią bramkę w tym meczu zdobył Bartosz Stebel. W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie i Rogowianie całkowicie zdominowali pole gry. W 55. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu ustrzelił Studniczek. Zaledwie minutę później na 5:0 podwyższył Adrian Suchanek. I tak nadeszła 60. minuta kiedy to goście, którzy nie potrafili nic wskórać z dobrze grającą Przyszłością zaczęli uciekać się do nieczystej gry oraz jawnie podważać decyzje arbitra. W taki sposób z boiska musiał zejść Robert Telma zobaczywszy dwie żółte kartki w zaledwie minutę. Gospodarze to wykorzystali i na listę strzelców kolejny raz wpisał się Kamil Rybarz. W 77. minucie 7. bramkę dla Rogowian zdobył Paweł Matuszek. W tej minucie kolejną żółtą kartę, a w konsekwencji czerwoną zobaczył kapitan gości Damian Kilian. W 80. minucie kartę otrzymał Mateusz Suszka, krytykując orzeczenia sędziego, chwilę później za kolejne podważanie decyzji sędziego musiał opuścić boisko. W między czasie za nierozważny atak na przeciwnika drugą żółć zobaczył Marcin Hómin. Na polu gry pozostało 7. zawodników z Kuźni Raciborskiej więc mecz można było kontynuować. Jednak na to co wyprawiali koledzy z drużyny nie mógł już patrzeć najlepszy zawodnik gości Łukasz Witt, który zszedł z boiska. W tej sytuacji sędziemu nie pozostało nic innego jak zakończyć mecz przed czasem. Kolejnym przeciwnikiem Rogowian będzie rywal zza miedzy Naprzód 32 Syrynia. Początek spotkania w nadchodzącą niedzielę o godz. 14:00.

Przyszłość Rogów – Stal Kuźnia Raciborska 7:0 (3:0)
1:0 – Adrian Studniczek 22′
2:0 – Kamil Rybarz 41′
3:0 – Bartosz Stebel 45′
4:0 – Adrian Studniczek 55′
5:0 – Adrian Suchanek 56′
6:0 – Kamil Rybarz 72′
7:0 – Paweł Matuszek 77′