Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo

Sobotnie spotkanie w Pawłowie z miejscowym LKS-em zakończyło się pewną wygraną Przyszłości 5:2. Rogowianie dobrze rozpoczęli mecz. Już w pierwszych minutach mogli objąć prowadzenie, jednak brakowało wykończenia. Pierwszego gola dla Rogowian zdobył Kamil Rybarz wykorzystując błąd bramkarza. Daszek źle przyjął piłkę do której dopadł Rybarz i było 0:1 dla przyjezdnych. Drugą bramkę dla Przyszłości zdobył po rzucie rożnym egzekwowanym przez Tomasza Kozielskiego głową Patryk Pietrasz. Rogowscy piłkarze kontrolowali mecz i do przerwy schodziliśmy z dwubramkową przewagą. Po zmianie stron można było się spodziewać, że gospodarze rozpoczną drugą połowę z większym zaangażowaniem. Gola kontaktowego zdobyli po golu samobójczym Patryka Pietrasza. Piłka odbita od naszego obrońcy zmyliła bramkarza i wpadła do bramki. Zawodnicy z Pawłowa zaatakowali mocniej, co przyniosło dla nich kolejnego gola. Bramkę zdobył Trębacz, który wszedł sam na sam z Logą. Zmylił goalkeepera i wpakował piłkę do pustej bramki. Wydawało się, że Pawłowiczanie złapali wiatr w żagle i wyjdą na prowadzenie. Przyszłość nie wywierała presji na obrońcach tak jak to czyniła w pierwszej połowie, co na małym boisku w Pawłowie przynosiło dobre rezultaty w pierwszej odsłonie meczu. Na 15. minut przed końcem spotkania wyprowadził Rogowian na prowadzenie nasz kapitan – Bartosz Stebel. Uderzył mocno piłkę przed polem karnym nie dając szans bramkarzowi. W 83. minucie po indywidualnym rajdzie na czystą pozycję wyszedł niezmordowany w tym meczu Tomasz Kozielski, jednak został sfaulowany przez obrońcę gospodarzy. Sędzia w tej sytuacji bez wahania pokazał czerwoną kartkę. Rzut wolny egzekwował Dawid Kuczera i po jego strzale piłka wpadła do bramki strzeżonej przez Daszka. Po tej sytuacji Przyszłość kontrolowała przebieg zawodów, dobijając przeciwnika w 88 min. za sprawą Denisa Wasia. Rogowianie zdobyli pierwsze wyjazdowe punkty w tym sezonie odskakując na 3. punkty od dolnej części tabeli. Kolejnym przeciwnikiem Przyszłości będzie Płomień Kobyla.

LKS Pawłów – Przyszłość Rogów 2:5 (0:2 )
0:1 – Rybarz K. 19′
0:2 – Pietrasz P. 23′
1:2 –  Pietrasz P. 47′-sam.
2:2 – Trębacz 53′
2:3 – Stebel 75′
2:4 – Kuczera D. 85′