Pewne zwycięstwo w Zawadzie Książęcej

Pod nieobecność trenera Pawliczka nasza drużyna zmierzyła się o ligowe punkty z beniaminkiem Klasy A – Zgodą Zawada Książęca. Pierwszego szkoleniowca w tym meczu zastępował dobrze znany rogowskiej publiczności Radosław Ciuberek. Gospodarze już od pierwszych minut ruszyli do frontalnego ataku, jednak sił starczyło im na pół godziny. Rogowianie zbyt mocno się cofnęli, co przyniosło bramkę dla Zawady Ks. w 28 min. Po centrze w pole karne z lewego skrzydła na piłkę nabiegał Sobeczko i umieścił ją w bramce obok bezradnego Zychmy. Zaznaczyć trzeba, że Zychma był jednym z najjaśniejszych punktów Rogowskiej drużyny popisując się kilkoma świetnymi paradami. Do wyrównania doprowadził po indywidualnym rajdzie Kamil Rybarz, który wymanewrował obronę miejscowych i wpakował piłkę do pustej bramki. Na 5. min przed końcem pierwszej części spotkania w pole karne zawodników Zgody z piłką wpadł Kozielsk jednak został sfaulowany i sędzia główny zawodów pan Gajda wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem okazał się Studniczek wyprowadzając Rogowian na prowadzenie. Po zmianie stron już w początkowej fazie drugiej połowy wspomniany wcześniej Studniczek podwyższył wynik na 3:1 wykańczając dośrodkowanie Wasia z prawego skrzydła. Przyszłość wypracowała więcej dogodnych sytuacji w których brakowało jednak nieco szczęścia. Wynik meczu ustalił Denis Waś pogrążając gospodarzy. Przyszłość zagrała dobrze jednak niezrozumiałym jest otrzymanie głupich 2. czerwonych kartek przez naszych zawodników, przy stanie 4:1 dla naszej drużyny w samej końcówce meczu.

Zgoda Zawada Książęca – Przyszłość Rogów 1:4 (1:2)
1:0 – Sobeczko 28′
1:1 – Rybarz K. 33′
1:2 – Studniczek 40′-k
1:3 – Studniczek 47′
1:4 – Waś 82′

Skaład Zgoda:
Klecha – Mika (46. Trzeciak), Świerczek (46. Folmert), Kołodziej (80. Górny), Wardęga,
Rudek, Durczok (70. Maksoń), Baron (62. Depta), Binek, Czogalla (kpt.), Sobeczko
Trener: Dariusz Binek
Kierownik: Marian Gzuk

Skład Przyszłość:
Zychma – Prusowski, Pietrasz P., Klimek, Czok, Suchanek (kpt.), Kuczera B. (60. Rajman),
Kozielski (81. Stwiertnia), Waś, Rybarz K., Studniczek
Rezerwowi: Winkler, Waszek, Rybarz J.
Trener: Radosław Ciuberek
Kierownik: Tomasz Waś

Żółte kartki: Rudek, Durczok, Wardęga (Zgoda) Kozielski, Waś 2x (Przyszłość)
Czerwone kartki: Winkler, Waś

Sędziowie: Gajda, Front, Myśliwiec (KS Racibórz)

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.