Dziękujemy za wspólne świętowanie!

29.07.2018 roku nasz Klub obchodził swoje 85-lecie, więc była to wspaniała okazja aby razem z mieszkańcami Rogowskiej parafii świętować ten wspaniały Jubileusz i w gronie przyjaciół powspominać minione lata. Festyn rozpoczął się od Mszy Św. obok budynku Klubowego, którą koncelebrował ksiądz proboszcz Rogowskiej parafii pw. NSPJ – Bernard Rak. Później głos zabrali nasz obecny prezes Alojzy Huwer, który przywitał zebranych gości oraz przedstawił skrócony zarys historii Rogowskiego Klubu. Nie mogło również zabraknąć związanego z naszym Klubem prezesa honorowego, pana Tadeusza Skatuły, który również w kilku słowach zwrócił się do zebranych gości, kibiców oraz sympatyków Przyszłości.

Po oficjalnym rozpoczęciu na scena pojawili się przedstawiciele ościennych Klubów: KS Czarni Gorzyce, LKS Naprzód Czyżowice i KS Unia Turza Śląska. Przedstawiciele Gminy Gorzyce, Podokręgu Raciborskiego, Strażacy OSP w Rogowie, Przedstawiciele Rady Sołectwa Rogów. W kilku słowach każdy z zebranych na scenie delegacji pogratulował Klubowi oraz złożył na ręce Prezesa Alojzego Huwra pamiątkowe upominki. Obecni byli również lokalni biznesmeni związani niegdyś oraz dziś z rogowską piłką. Nie mogło również zabraknąć byłych sportowców, trenerów i działaczy związanych z Przyszłością. Musimy nadmienić, że dzięki zaangażowaniu pani sołtys Halinie Zbroja oraz, rogowskim strażakom z prezesem Jerzym Glencem, nie obchodzilibyśmy w tym dniu tak hucznej imprezy.

Po tych miłych słowach mogliśmy rozpocząć na dobre świętowanie. Zaczęliśmy od meczu naszych młodych adeptów, którzy zaprezentowali się przed rogowską publicznością pod okiem pani trener Darii Kasperskiej. Ze sceny publiczność zabawiał Tomek Coral. Pojawili się również świetni artyści, zespół Forte, Martyna Gajda, DJ Darek, a tańcem zabawiały nas piękne panie w wyszukanych butach Kangoo Jumps. Po godzinie 18.00 została zaprezentowane drużyny, które będą nas reprezentować w sezonie 2018/2019 w Klasie Okręgowej, oraz Raciborskiej B Klasie. Rozegrano sparing z drużyną występującą w A klasie Podokręgu Racibórz – LKS Studzienna. Mecz zakończył się remisem 2-2. Największym hitem wieczoru było spotkanie pomiędzy Drużyną Proboszcza, a drużyną Prezesa OSP. W blasku rogowskich jupiterów ekipa Proboszcza zdołała wyrównać stan rywalizacji 5-5, by później pokonać naszych strażaków karnych 11-8. Wynik nie był ważny, liczyła się zabawa, którą zapewnili nam piłkarze na boisku. Publiczność zgromadzona na stadionie jeszcze długo będzie wspominała karne egzekwowane przez naszego Plebana!

Pragniemy również złożyć serdeczne podziękowanie dla naszych sponsorów, darczyńców, działaczy i sympatyków, którzy licznie pojawili się na festynie, żeby razem z nami świętować Jubileusz. Bez Was nie byłoby „Przyszłości” w Rogowie!

Auto Zientek
Bank Spółdzielczy w Gorzycach,

Fire-System S. J.,
Gąsior Krystian – Zakład Cukierniczy Gąsior,
Grupa Barosz Gwimet,
Kałuża Eryk – Przetwórstwo Mięsno-Wędliniarske,
Kołoczek Stanisław – Kołoczek I.T.S. sp. k.
Komisja Rewizyjna: Alojzy Błędowski, Antoni Musioł , Norbert Ziedek,
Kühn Adam – „Adam” Firma Handlowo-Usługowa Adam Kühn,
Kühn Tomasz – Zakład Masarsko-Wędliniarski Tomasz Kühn,
Mrozek Franciszek – Mrozek Sp. Z O O.,
Mrozek Katarzyna i Paweł – Mrozek Salon Firan,
Mrozek Wiesław – MroAuto
Nielaba Ryszard
Pukowiec Leszek – Naprawa i Ostrzenie Narzędzi Leszek Pukowiec,
Rybarz Łukasz – usługi remontowo-budowalne
Smartis S.C.
Sander – Dom Przyjęć Pradziad
Stebel Marcin
Szczyrba Inżynieria Wodna
Szymiczek Andrzej – Stolarnia ASZ Bluszczów
Szymiczek Irena i Bogdan – Przetwórnia Owocowo-Warzywna Smaczek
Witosz Stanisław
Zakład Rzeźniczo-Wędliniarski Ernestyn Janeta

Pamiętajmy również o tych którzy niedawno odeszli z tego świata, a ich serce zawsze było bliskie rogowskiej piłce:

śp. Alojzemu Piszczanowi,
śp. Józefowi Piszczanowi.

Jubileusz 85-lecia Galeria

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.