Rezerwy zwycięskie na pożegnanie B Klasy

W niedzielę nasz zespół rezerw, grający w Raciborskiej B klasie podejmował na własnym stadionie LKS Adamowice. Był to bardzo ważny mecz dla gości, którzy musieli zdobyć punkty, by utrzymać się na tym poziomie rozgrywkowym. Rozpoczęło się dobrze dla przyjezdnych, którzy otrzymali rzut karny. Intencje strzelca odczytał bramkarz gospodarzy, Artur Glenc i wybił futbolówkę egzekwowaną z 11 metra na rzut rożny. Kilka minut później w pole karne zespołu z Adamowice wbiegł Tobiasz Stwiertnia i został nieczysto zatrzymany przez obrońcę gości. Arbiter spotkania bez wahania wskazał na wapno. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem wyprowadził Przyszłość na prowadzenie. Adamowiczanie nie mając nic do stracenia zaczęli mocniej atakować, jednak brakowało im sporo szczęścia, bądź uderzana piłka przez ich zawodników mijała rogowską bramkę. Prowadzenie dla Rogowian podwyższył Joachim Waszek pięknym strzałem głową w długi róg bramki zaskoczył Dariusza Bierzę i od 35 min. mogliśmy się cieszyć dwubramkowym prowadzeniem. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0. Druga odsłona zmagań zaczęła się źle dla piłkarzy LKS Adamowice. Kontuzji w niegroźnej sytuacji nabawił się bramkarz – Dariusz Bierza. Niezbędna była interwencja służb medycznych. Zawodnik kilka minut później został odwieziony do szpitala. W 60 min. 3. bramkę dla Przyszłości zdobył Kamil Mucha. Uderzona przez niego piłka przelobowała zaskoczonego bramkarza Adamowiczan i wpadła do pustej bramki. Przyszłość prowadziła 3:0. Piłkarze z Adamowic uporczywie dążyli do zdobycia bramki, wierząc, że to spotkanie można przynajmniej zremisować. Ta sztuka udała im się dopiero w 80 min. za sprawą Kamila Gwoździa. Goście dostali wiatr w żagle i ruszyli do śmielszych ataków, jednak ich strzały albo były niecelna, albo nikt z zawodników Adamowiczan nie potrafił skutecznie wykończyć podań kierowanych w pole karne gospodarzy. Na pięć minut przed końcem meczu w groźniej sytuacji stykowej, kontuzji nabawił się piłkarz gospodarzy Grzegorz Polak. Kolejny raz na stadion w Rogowie była wzywana karetka. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla rogowskich rezerw.

Przyszłość II Rogów – LKS Adamowice 3:1 (2:0)
1:0 – Stwiertnia 19′-k
2:0 – Waszek 35′
3:0 – Mucha 60′
3:1 – Gwóźdź 80′