Derby dla Czyżowic

Wysoką porażką zakończyły się derbowy pojedynek z rywalem zza miedzy z Czyżowic. Wynik jednak nie odzwierciedla przebiegu spotkania. Gospodarze już na początku meczu mogli wyjść na prowadzenie, jednak świetnymi interwencjami popisał się bramkarz gości Kamil Zychma. Później odpowiedziała Przyszłość. Dwukrotnie za sprawą Kamila Rybarza. Wpierw po jego strzale piłka obiła poprzeczkę bramki Czyżowiczan. Chwilę później strzał wspomnianego wcześniej Rybarza obronił w świetnym stylu Bartosz Bielski. Naprzód cieszył się z prowadzenia w 43. min. spotkania. Do piłki dośrodkowanej z rzutu wolnego dopadł niepilnowany Artur Sosna i głową skierował piłkę do bramki. W drugą połowę lepiej weszli goście. 7 min. po zmianie stron bramkę wyrównującą zdobył Kamil Rybarz. Naprzód wyszedł na kolejne prowadzenie w 59 min. Rzut wolny na bramkę zamienił Sebastian Buko. Ten sam zawodnik w 66. min. dołożył swoje drugie trafienie w tym meczu dla swojej drużyny i było już 3:1. Bramkę kontaktową zdobył Adrian Studniczek, jednak sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej i trafienie nie zostało uznane. Bielskiego przetestował strzałem z zza linii pola karnego Rybarz, lecz bramkarz gospodarzy kolejny raz popisał się świetną interwencją, wybijając piłkę zmierzającą do bramki na rzut rożny. Czyżowice odpowiadały kontratakami, z których mogli zdobyć kolejne gole. Na nasze szczęście nie potrafili tych akacji zamienić na bramki. Rogów zdobył kolejną bramkę, jednak znów na pozycji spalonej był napastnik Przyszłości Adrian Studniczek. Strzelanie tego dnia zakończył napastnik gospodarzy Patryk Adamczyk, który w ostatniej minucie spotkania dobił Przyszłość i mecz zakończył się wygraną Naprzodu 4:1.

Naprzód Czyżowice – Przyszłość Rogów 4:1 (1:0)
1:0 – Sosna 43′
1:1 – Rybarz 52′
2:1 – Buko 59′
3:1 – Buko 66′
4:1 – Adamczyk 90′