Pogrom Lysek

W sobotnie popołudnie na stadionie w Rogowie zmierzyły się dwa zespołu, które w tym sezonie będą walczyć o zgoła odmienne cele. Gospodarze o awans, natomiast goście będą bić się o ligowy byt. Już po pierwszej połowie można było dostrzec dysproporcję między zespołami. Strzelanie dla Rogowian rozpoczął Kamil Kucharski, który w tym meczu skompletował dwa hattricki, oraz zaliczył 2 asysty. Pierwsza bramka padła już w 4 min. kiedy to po koronkowej akcji Kucharski – Studniczek ten drugi zgrał do wbiegającego w pole karne Kamila, a ten nie zwykł marnować takich sytuacji. Na 2-0 Kuchar podwyższył w 24 min. znajdując się w sytuacji sam na sam z goalkeeperem gości. Piękną asystą popisał się Sitnik, który z lewej strony boiska posłał piłkę za obrońców do wbiegającego Kucharskiego. Goście złapali kontakt minutę później. Z rzutu wolnego w pole karne piłkę posłał dobrze znany Rogowskim fanom Mościcki, a Folmert uprzedził wybiegającego bramkarza Rogowian, kierując głową piłkę do pustej bramki. Nadzieja gości na wywalczenie korzystnego wyniku w tym meczu nie trwała długo, gdyż z trzeciej bramki gospodarze mogli się cieszyć w 4 min. później kiedy to w polu karnym świetnie obsłużony przez Studniczka został Stebel, kierując piłkę strzałem z voleya do bramki przeciwnika. Przyszłość szła za ciosem i po rzucie rożnym w 33. min. piłkę głową do Kucharskiego zgrał Pietrasz, a napastnikowi miejscowych nie pozostało nic innego jak skierować ją do bramki, kompletując tym samym pierwszego hattricka w tym meczu. Piątą bramkę dla gospodarzy ustrzelił Kozielski, który otrzymał podanie od Kucharskiego następnie mimo asysty trzech obrońców gości zdołał celnie uderzyć wyprowadzając Rogowian na 4 bramkowe prowadzenie. Przed przerwą gości dobił Michna pokonując bramkarza z Lysek płaskim strzałem w długi róg strzeżonej przez niego bramki. Na przerwę gospodarze schodzili z 5-cio bramkową zaliczką.

Druga odsłona piłkarskich zmagań rozpoczęła się od  uderzenie gości, którzy zdobyli swoją drugą bramkę w tym spotkaniu za sprawą Kłoska, który po podaniu Mościckiego znalazł drogę do bramki Zychmy. To tylko zmotywowało gospodarzy do dalszych ataków, co poskutkowało kolejnymi golami. Najpierw 53. min. swoją drugą bramkę w tym meczu ustrzelił Michna, otrzymawszy podanie od Stebla, z prawego skrzydła. Chwilę potem z lewej strony centrował Sitnik, piłkę trącił Studniczek, by następnie do bramki głową skierował ją Kucharski. Na kolejne bramki trzeba było zaczekać do 77 min. Wtedy to po świetnym rajdzie w polu karnym znalazł się Rajman, który w dziecinny sposób ograł defensywę z Lysek i przelobował bramkarza zdobywając tym samych 9-tą bramkę dla swojej drużyny. Ten sam zawodnik mógł zdobyć kolejną bramkę, jednak po jego strzale z 25 meta piłka obiła słupek bramki gości. W końcowych 10-ciu minutach meczu dwa trafienia dołożył niezawodny tego dnia Kucharski, kompletując tym samych kolejnego hattricka.

Przyszłość w 5. i 6. kolejce zagra na wyjeździe, najpierw 02.09 zmierzy się z LKS Zabełków, by tydzień później wyjechać do Pietrowic Wielkich.