Gminne Derby po 17. latach

Już w najbliższą sobotę na stadionie w Gorzycach Przyszłość rozpocznie zmagania w Klasie Okręgowej sezonu 2018/2019. Będzie to inauguracyjne spotkanie o punkty pod wodzą naszego nowego trenera Radosława Ciuberka. Po 17. długich latach wreszcie doczekaliśmy się derbów, które emocjonowały zawsze kibiców obu klubów, a także cieszyły się sporym zainteresowaniem mieszkańców gminy. Dodatkowym kolorytem dla zawodów będzie występ w szeregach gorzyczan kilku zawodników reprezentujących Przyszłość w poprzednim sezonie, z Kamilem Benauerem na czele.

Czarni po pięciu latach tułaczki w raciborskiej A Klasie w zeszłym sezonie powrócili do Okręgówki zajmując 1. miejsce na koniec sezonu. Nie musieli się martwić, jak to było w latach poprzednich o awans w końcówce sezonu. Zwyciężyli w 24 spotkaniach, 4 zremisowali i ponieśli tylko 2. porażki, wszystkie u siebie. Zdobyli 106 goli, tracąc zaledwie 24. Trzon zespołu trenera Cieluska tworzyli bramkarz Łukasz Strzelecki, obrońcy: Witold Lamczyk, Rafał Wala, Dawid Juzek, Szymon Panic, Dawid Siedlaczek, w pomocy można było wyróżnić: Grzegorza Łukasiaka, Wojciecha Chłapka, Dawida Skrzyszowskiego, pozyskanych na wiosnę z Rogowa Kamila Benauera i Dawida Zychmę. Napastnicy: Patryk Panic, Marek Mnich, dobrze znany rogowskiej publiczności Jacek Bażan, Tomasz Grycman oraz Daniel Burzyński, który zdobył 26. bramek dla Czarnych w rozgrywkach A Klasy.

Będzie to zacięte widowisko. Spodziewać się należy od pierwszych minut mocnych ataków gospodarzy, którzy będę chcieli przed własną publicznością pokazać się z jak najlepszej strony. Rogowian czeka ciężka przeprawa, zważywszy że nasz zespół jest znacząco przebudowany i potrzebuje czasu by się zgrać. Brakować na pewno będzie Wojciecha Pucki, który do kadry meczowej powróci za dwa tygodnie. Mimo wszystko mamy nadzieję na pasjonujący i porywający mecz, godny Gminnych Derbów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.