Przegrana z Gwiazdą

Pierwszą dogodną sytuację mieli goście. Napastnik Skrzyszowa strzelał na bramkę Przyszłości w 7. min. Na posterunku był Zychma. Minutę później żółty kartonik otrzymuje Lubszczyk, który faulował przy linii bocznej Kubicę. Do rzutu wolnego podszedł Kozielski. Dośrodkowana w pole karne piłka przelatuje nad obrońcami i bramkarzem Skrzyszowa i wychodzi w aut bramkowy. Aktywny w ataku gości był Grzegorz Porwoł, który świetnie się zastawiał z piłką i co raz próbował strzałów na bramkę rogowian. Wspaniałą okazję Skrzyszowianie mieli w 14. min. Do piłki wrzuconej za linię defensywną Przyszłości dobiegł Baranek, który jej nie opanował i ta wpadła w ręce bramkarza Rogowa. Gospodarze starali się rozgrywać futbolówkę w środku boiska i uruchamiać w sektorach bocznych aktywnych Kubicę i Leśniewskiego. Niestety brakowało przy tym wykończenia akcji, bądź wsparcia kolegów z boiska. Gwiazda grając spokojnie i dojrzalej wyszła na prowadzenie w 26 min. po bramce Grzegorza Porwoła. Przyjął on piłkę w polu karnym, odwrócił się i strzałem z prostego podbicia umieścił ją w bramce, obok bezradnego Zychmy. Do wyrównania mógł doprowadzić Leśniewski 2. min. później, ale uprzedził go bramkarz Skrzyszowa ratując swój zespół. Rogowianie starali się wychodzić składnymi akcjami ze swojej połowy, lecz za każdym razem górą byli zawodnicy gości, grający poprawnie w defensywie. Odnotować w pierwszej połowie możemy piękny strzał sprzed pola karnego Mirosława Stabli mijający minimalnie okienko bramki strzeżonej przez Zychmę. Do szatni zwycięsko schodzili goście, prowadząc 1-0. Druga odsłona spotkania nie zmieniła obrazu gry i to goście byli częściej przy piłce, stwarzając sobie dogodne okazje do podwyższenia wyniku. Dobrze dysponowany tego dnia Grzegorz Porwoł z łatwością oddawał strzały i rozgrywał piłkę do sowich kolegów. W 51. min. zdobył nawet gola, ale sędzia dopatrzył się w tej sytuacji pozycji spalonej napastnika ze Skrzyszowa. W 56 min. po rzucie rożnym wynik podwyższył Stabla, zdobywając bramkę strzałem głową. W 61. min. w pole karne wbiegał Leśniewski i został sfaulowany przez Łozowskiego, który pojawił się w drugiej połowie na boisku. Sędzia zawodów wskazał na wapno, a Łozowski zobaczył czerwony kartonik. Egzekutorem jedenastki był Bartosz Stebel. Jego strzał obronił Wątroba. Od tego momentu zespół z Rogowa stracił wiarę na wywalczenie korzystnego wyniku w tym meczu. Gwiazda grająca w dziesiątkę utrzymywała się dłużej przy piłce i atakowała bramkę rogowian. W 74. min było już 0-3 za sprawą Jakuba Sikory. Ten sam zawodnik przypieczętował wynik meczu w 86. min. Rogów musiał uznać wyższość Skrzyszowa, przegrywając 0-4.

Przyszłość Rogów – Gwiazda Skrzyszów 0-4 (0-1)
25′ Porwoł 0-1
56′ Stabla M. 0-2
74′ Sikora 0-3
86′ Sikora 0-4