Pierwsze ligowe punkty!

Mecz rozgrywany w deszczowej aurze przyniósł pierwsze punkty dla Przyszłości w Klasie Okręgowej. Rogowianie rozpoczęli spotkanie z mocnym przytupem i już po 12. minutach prowadziliśmy 2-0. Wpierw na listę strzelców wpisał się Denis Waś w 8 min., a w 12. min. prowadzenie podwyższył Kamil Rybarz. 2 min. później mogło być już 3-0, jednak świetnie interweniował w bramce golkeeper gospodarzy. Spotkanie było bardzo otwarte, przez co mogło się podobać zgromadzonym kibicom. Pierwsze 20 min. należało do piłkarzy z Rogowa. Sytuacji sam na sam nie wykorzystał wypożyczony z Naprzodu 46 Zawada Mateusz Bugla. Piłka nie wpadła do siatki gospodarzy również po uderzeniu z dystansu Bartka Stebel. Od 20. min. to jednak Kornowac zaczął dochodzić do głosu. Najpierw piłka uderzona przez napastnika KS-u obiła spojenie słupka z porzeczką bramki, do której dostępu strzegł Zychma. Gospodarze nie odpuszczali i w 22. min dośrodkowanie z lewej strony trafia do niepilnowanego Pawlusa, który strzałem głową umieszcza piłkę w rogowskiej bramce. Chwilę później dogodnej sytuacji nie wykorzystała Przyszłość. Dośrodkowana piłka z prawej strony boiska dochodzi do naszego zawodnika. Jego strzał broni Radecki, a dobitka Rybarza przelatuje nad poprzeczką. Jak to bywa w futbolu, niewykorzystane sytuacje się mszczą. I tak w wydawałoby się niegroźnej sytuacji w polu karnym Przyszłości piłka zatrzymała się na 14 metrze. Szybciej dobiegł do niej zawodnik Kornowacu, a nasz obrońca był spóźniony i trafił w nogi przeciwnika. Sędzia wskazał na 11. metr, który wykorzystał Dariusz Mańka. Gospodarze cieszyli się z remisu zaledwie 5 min. Na naszej połowie sędzia odgwizdał faul na zawodniku Przyszłości. Do piłki podszedł Szymon Kędzia, uderzył piłkę, która przeleciała obok zawodników ustawionych w polu karnym i zaskoczyła bramkarza wpadając do bramki. Był to najpiękniejszy gol zdobyty w tym meczu. Rogowianie znów cieszyli się z prowadzenia. Kilka minut potem Przyszłość rozegrała koronkową akcję. Piłka została przerzucona z lewego skrzydła na prawe, zgrana głową do wbiegającego zawodnika. Jego strzał obronił jednak bramkarz gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości 2-3. Druga odsłona spotkania to ataki piłkarzy Kornowacu. Strzały są blokowane przez obrońców, bądź mijają rogowską bramkę. W 54 min. piłka zagrana z rzutu rożnego przez rogowian zostaje wybita przez obrońcę. Przejmuje ją Rybarz lecz jego strzał z 18 metra mija słupek. Kornowac mógł znów doprowadzić do wyrównania w 57 min. jednak strzał napastnika ląduje na bocznej siatce. Następnie 3 kolejne uderzenia piłkarzy KS-u są niecelne, bądź broni Zychma. Przyszłość nieco odpuściła przeciwnikowi. Piłki w środku pola były przechwytywane przez piłkarzy Kornowacu. Rogów nastawił się na grę z kontry, lecz brakowało nieco dokładności w wyprowadzeniu piłki. Dobre zawody rozgrywał Bugla, był wyróżniającym zawodnikiem Rogowa w drugiej połowie. Często dośrodkowywał futbolówkę w pole karne, jednak te sytuacje nie były wykańczane. Kiedy wydawałoby się, że to Kornowac strzeli bramkę i doprowadzi kolejny raz do remisu, to rogowianie przejęli piłkę w środkowej strefie boiska. Zagrano ją do niepilnowanego Bugli, który wbiegł z nią w pole karne przeciwnika, gdzie został sfaulowany. Sędzia kolejny raz w tym meczu wskazał na wapno. Do piłki podszedł etatowy wykonawca 11. w rogowskiej drużynie, Bartek Stebel i pewnie umieścił ją w bramce. Rogów wywozi cenne 3 punkty z Koronowacu, co cieszy i przełamuje serię 5. kolejnych porażek ligowych w Klasie Okręgowej. Trenerowi i drużynie serdecznie gratulujemy!

KS Kornowac – Przyszłość Rogów 2-4 (2-3)