Derby z Lubomią oraz wyjazd do Grzegorzowic

Najbliższa sobota to znów dwa mecze naszych seniorskich drużyn. W klasie okręgowej rozegramy derby po sezonie przerwy z Silesią Lubomia, na stadionie w Rogowie. Natomiast rezerwy czeka wyjazd do Grzegorzowic. Oba spotkania zostaną rozegrane 08.09.2018 o godz. 16.00.

Silesia Lubomia to drużyna, która od niepamiętnych czasów grywała w lidze terenowej i okręgowej. W nowym stuleciu pięciokrotnie dochodziła do finału Okręgowego Pucharu Polski, zwyciężając dwa razy. W sezonie 2013/2014 zdobyła trofeum po zwycięstwie nad Unią Turza Śląska 3-2, rozgrywając finał w Turzy Śląskiej. Rok później powtórzyła sukces sprzed roku, wygrywając z Górnikiem Pszów na własnym stadionie 4-2. Rogowianie w lidze spotykali się z Silesią począwszy od naszego powrotu do Ligi Okręgowej czterokrotnie. Sezon 2014/2015 zakończył się dwoma zwycięstwami Lubomi. W Rogowie 3-0 i w Lubomi 2-1. Kolejny rok przyniósł podział grup okręgowych, tak więc drużyny nie rozegrały meczów między sobą w lidze. W sezonie 2016/2017 kolejny raz graliśmy razem w Okręgówce. Tym razem triumfował dwukrotnie Rogów. Na wyjeździe 3-1 i u siebie 5-1. Więcej spotkań pomiędzy zespołami w ostatnich 16. latach można było zanotować w Okręgowym Pucharze Polski. Z siedmiu potyczek pierwszych zespołów lepiej wypadają rogowianie. Schodziliśmy zwycięsko pięciokrotnie, w tym raz wygrywając w 2008 roku w finale, a wyższość przeciwnika musieliśmy uznać dwukrotnie. Zważywszy na bliskość geograficzną, jaka dzieli obydwie miejscowości można śmiało stwierdzić, że w najbliższą sobotę rozegrają się kolejne derby. Jeśli już wspominać o derbach, Lubomia w poprzedniej kolejce rozgrywała je, z odwiecznym rywalem z Syryni. Zwyciężyła w ostatnich minutach 3-2, rewanżując się za porażkę w poprzednim meczu pomiędzy tymi drużynami. Wczoraj wygrała również w stosunku 3-2 w Pucharze Okręgowym na wyjeździe z LKS Studzienna i awansowała do półfinału tych rozgrywek. Trenerem drużyny jest dobrze znany w regionie Piotr Hauder, który prowadził między innymi MKS Odrę Centrum Wodzisław Śląski, Unię Turza Śląska w III Lidze, Naprzód 46 Zawada i ostatnio Unię Racibórz. Drugim trenerem Lubomi jest, grający trener Bartłomiej Socha kojarzony głównie z pierwszoligową Odrą Wodzisław. Naszych zawodników czeka kolejny ciężki bój o ligowe punkty. Morale drużyny wzrosły po pierwszym zwycięstwie odniesionym nad KS Kornowac. Wszystkich wiernych kibiców Przyszłości zapraszamy na rogowski stadion, by dopingować naszych chłopaków w tym dniu!

Drugą drużynę czeka wyjazd do Grzegorzowic. Piłkarze tamtejszego LKS-u jeszcze nie przegrali u siebie meczu, a co ważniejsze nie stracili bramki, strzelając osiem. Zwyciężyli u siebie dwa mecze, remisując jeden. Będzie to ciężki mecz z beniaminkiem, który w poprzednim sezonie wywalczył awans do Klasy B wygrywając II grupę Klasy C, po rocznym pobycie. Strzelili 102 bramki w zaledwie 18. meczach, tracąc 14. Obecnie zajmują 9. pozycję z 7 punktami, 2 razy zwyciężali, raz remisowali i ponieśli 2. porażki. Punktują póki co tylko w meczach domowych. Mamy nadzieję, że w najbliższą sobotę rogowianie przełamią dobrą passę gospodarzy i wywiozą punkty z Grzegorzowic!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.