Zwycięstwo z Borucinem

W niedzielne popołudnie nasi seniorzy pokonali gości z Borucina 3:2. Początek spotkanie nie zapowiadał się tak pięknie. Już w 30 sekundzie meczu na listę strzelców wpisał się napastnik gości Damian Krueger. Borucianie poszli za ciosem i już 10 minut później podwyższyli prowadzenie po pięknej, składnej akacji. Na listę strzelców wpisał się Artur Potaczek. Naprzód kontrolował przebieg spotkania i raz za razem piłkarze trenera Halfara stawali przed szansą zdobycia kolejnej bramki. Przełom w tym spotkaniu nastąpił w 41 min. Do rzutu wolnego, egzekwowanego z narożnika boiska podszedł Jakub Białas. Piłka po jego uderzeniu minęła wszystkich zawodników w polu karnym i przelobowała bezradnego Mateusza Nieckarza. Gospodarze zdobyli bramkę kontaktową. Po tej sytuacji rogowianie złapali wiatr w żagle i zdołali doprowadzić do remisu. W polu karnym gości dobrze zachował się pomocnik Przyszłości, Denis Waś, po którego strzale piłka znalazła drogę do bramki Borucinian. Pierwsza część meczu zakończyła się remisem, choć nic tego nie zapowiadało. W drugiej odsłonie rogowscy piłkarze śmielej ruszyli do ataku, raz za razem zagrażając przeciwnikowi. Naprzód kontratakował, lecz nie potrafił żadnej sytuacji zamienić na bramkę. Przyszłość, grająca ambitnie mogła wyjść na prowadzenie po strzale Tomasza Kozielskiego, niestety piłka po jego uderzeniu obiła tylko poprzeczkę bramki gości. Dobra postawa gospodarzy została nagrodzona w 83 min. Wprowadzony w drugiej połowie rezerwowy Dorian Leśniewski wyprowadził swój zespół na prowadzenie, którego nie oddali do końca i mogli zasłużenie świętować zwycięstwo.

Przyszłość Rogów – Naprzód Borucin 3:2 (2:2)
0:1 – Damian Krueger 1′
0:2 – Artur Potaczek 11′
1:2 – Jakub Białas 41′
2:2 – Denis Waś 43′
3:2 – Dorian Leśniewski 83′