Rafako pokonane!

W sobotnie popołudnie na naszym stadionie zostało rozegrane przedostatnie spotkanie w tym sezonie w Klasie Okręgowej. Naszym przeciwnikiem było Rafako Racibórz. Przyszłość to spotkanie rozpoczęła świetnie. Już zaledwie po 90 sekundach meczu nasza drużyna wyszła na prowadzenie, za sprawą Piotra Sitka. Pomimo, że mieliśmy więcej okazji do strzelenia kolejnego gola, drużyna z Raciborza wyrównała. W polu karnym napastnik gości został sfaulowany przez naszego bramkarza i sędzia z Zabarza, pan Andrzej Chudy wskazał na wapno. Do piłki podszedł Siedlaczek i pewnie jedenastkę wykorzystał. To dodało nieco skrzydeł gościom, którzy zaczęli śmielej atakować rogowską bramkę. Rogowianie starali się odpowiadać, lecz pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 1-1. W drugiej odsłonie tempo gry nieco spadło i można było zauważyć sporo chaosu w poczynaniach obu drużyn. Obraz gry zmienił się w 80 minucie spotkania, kiedy to w pole karne piłkę dośrodkował Tomasz Kozielski, a futbolówka po jego uderzeniu znalazła drogę do bramki strzeżonej przez Dawida Lewkowicza. Piłka odbiła się jeszcze od obrońcy gości i wpadła do bramki. W 89 min. czerwoną kartkę zobaczył piłkarz z Raciborza – Szymon Niedziela, który zachował się w sposób niesportowy. Odepchnął naszego zawodnika bez piłki. Arbiter zawodów bez chwili wahania wykluczył piłkarza gości z dalszej części spotkania. Dało to możliwość rogowianom na podwyższenie prowadzenia. Dokonał tego w ostatnich chwilach meczu Adrian Studniczek. Wynik cieszy, dzięki temu zwycięstwu Przyszłość odbiła się od dna tabeli. W przyszłym tygodniu czeka nas spotkanie wyjazdowe z Naprzodem Czyżowice.

Przyszłość Rogów – Rafako Racibórz 3:1 (1:1)
1:0 – Sitek 2′
1:1 – Siedlaczek 10′-k
2:1 – Zajda 80′-sam.
3:1 – Studniczek 90+3′

Skład Przyszłość:
Zychma – Kozielski, Prusowski, Rajman, Rybarz K., Stebel, Sitek (70. Pietrasz P.),
Bugla M. (58. Pucka), Białas, Waś (84. Kubica), Studniczek
Trener: Radosław Ciuberek

Skład Rafako:
Lewkowicz – Fedyn, Zajda, Niedziela, Brzostek, Moneta, Zawitkowski,
Pendzich, Koczor, Krasicki, Siedlaczek (81. Wojda)
Trener: Remigiusz Danel

Kartki żółte:
Białas (Przyszłość)

Kartki czerwone:
Niedziela (Rafako)

Sędziowie:
Andrzej Chudy, Leszek Lewandowski, Sebastian Bieniasz (KS Zabrze)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.