Derby dla Rogowian

W sobotnie popołudnie 15.06 nasza pierwsza drużyna zmierzyła się w pojedynku derbowym z Czyżowickim Naprzodem. Wynik meczu nie miał już znaczenia dla układu tabeli. Obie ekipy wiedziały, że jesienią zagrają w raciborskiej A Klasie. Można rzec, że zawodnicy grali o godne pożegnanie się z Klasą Okręgową. Pojedynek rozpoczął się lepiej dla drużyny gospodarzy. W 14 min. Adrian Wierzgoń ograł naszego obrońcę i mocnym strzałem tuż przy słupku pokonał Kamila Zychmę. Przyszłość odpowiedziała w 34 min. Bramkę kontaktową dla naszej drużyny zdobył Piotr Sitek. Chwilę później ten sam zawodnik wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Kiedy wydawało się, że Rogowiania kontrolują wydarzenia na boisku, doszło do dość niezrozumiałej sytuacji. Mianowicie piłka wybita przez zawodnika gospodarzy opuściła pole gry przy przy linii bramkowej. Arbiter główny wskazał na linię piątego metra. Natomiast sędzia liniowy wskazał po chwili zawahania na rzut rożny. Naprzód skorzystał z prezentu i zdobył bramkę po strzale głową Artura Sosny. Tuż przed przerwą Rogowianie mogli kolejny raz objąć prowadzenie, niestety po strzale Denisa Wasia, piłka obiła tylko słupek bramki strzeżonej przez Bartosza Bielskiego. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:2.  Przyszłość dążyła do zdobycia kolejnej bramki, jednak narażała się na kontrataki gospodarzy. W wielu sytuacjach, kolejny raz ratowały nas świetne interwencje Kamila Zychmy. W 55 min. Przyszłość wyszła na upragnione prowadzenie za sprawą wspomnianego wcześniej Denisa Wasia. W dalszej części meczu wynik nie uległ zmianie i to Przyszłość mogła cieszyć się z kompletu punktów.

Naprzód Czyżowice – Przyszłość Rogów 2:3 (2:2)
1:0 – Adrian Wierzgoń 14′
1:1 – Piotr Sitek 34′
1:2 – Piotr Sitek 38′
2:2 – Artur Sosna 38′
2:3 – Denis Waś 55′