Orlik obok Orlików Młodszych i Trampkarzy również z Mistrzostwem!

Niezwykle emocjonująco zapowiadało się wczorajsze spotkanie Orlików z MKS Gmina Lubomia. Była to ostatnia kolejka tej rundy, w której mierzył się lider z Lubomi z wiceliderem z Rogowa. Gościom wystarczał remis by świętować mistrzostwo tej wiosny w 2. Grupie Orlików Podokręgu Raciborskiego. Przyszłość natomiast musiała zwyciężyć by zrównać się zdobyczą punktową z liderem i dzięki korzystnemu bilansowi meczów bezpośrednich wyprzedzić młodych Lubomian w tabeli. Nasi piłkarze stanęli na wysokości zadania i pokonali przyjezdnych 4:2. Na dwubramkowe prowadzenie wyszliśmy tuż po przerwie dzięki niezawodnemu w tej rundzie Cyprianowi Swobodzie. Do wyrównania doprowadził Artur Klimanek, który zdołał zdobyć dwie bramki. Końcówka należała jednak do zespołu Przyszłości i po kolejnym trafieniu Cypriana wyszliśmy na prowadzenie. Gości dobił 3. minuty przed końcem Dominik Maciuga i mogliśmy cieszyć się z mistrzostwa naszych młodych piłkarzy. Niezwykle cieszy fakt, że wszystkie grupy młodzieżowe biorące udział w meczach o punkty tej wiosny zdobyły mistrzostwa swoich grup. Po trampkarzach starszych, orlikach młodszych dokonali tego wyczynu również Orliki Starsze. Zaznaczyć należy, że najmłodsza grupa żaków także nieźle się prezentowała. W ostatnich dwóch turniejach nasi najmłodsi adepci szkółki piłkarskiej nie przegrali żadnego meczu! Ten sukces należy przypisać naszym świetnym trenerom: Darii Kasperskiej, Radosławowi Ciuberkowi, Markowi Poloczkowi, Tomaszowi Kozielskiemu oraz Karolowi Winklerowi. Dzięki ich zaangażowaniu i poświęceniu dziś możemy być dumni z naszych młodych piłkarzy!

Przyszłość Rogów – MKS Gmina Lubomia 4:2 (0:0)
1:0 – Cyprian Swoboda 32′
2:0 – Cyprian Swoboda 37′
2:1 – Artur Klimanek 44′
2:2 – Artur Klimanek 53′
3:2 – Cyprian Swoboda 54′
4:2 – Dominik Maciuga 57′